اول ماه مه - روز جهانی کارگر

ولین روز از ماه "می" هر سال در تقویم میلادی که در تقویم هجری شمسی معمولاً با روزهای 11 یا 12 اردیبهشت ماه مصادف می شود ، روز جهانی کار و کارگر نام دارد.

تجمع کارگرانی که خواستار تعدیل شرایط کار و کاهش ساعات کار در امریکا بودند ,بوسیله پلیس به دستگیری و کشتن کارگران منجر شد . امار کشته شدگان اعلام نشده و پلیس با اعمال خشونت موفق شد جمعیت را پراکنده کند,ولی تعداد زیادی از کارگران مجروح و دستگیر و حتی به اعدام محکوم شدند .

با رسیدن اخبار مربوط به این تظاهرات در گوشه و کنار جهان مراسم یادبود برگزار و هر سال هم تکرار شد و به تدریج اول ماه مه به روز جهانی کارگر عنوان گرفت .

روز کار در تاریخ اول ماه مه در بسیاری از کشور ها در سراسر جهان جشن گرفته میشده و هنوز هم اغلب روزی ,برای اعتراضات و تظاهرات است .در این روز سازمانهای  مختلف  کارگری در سراسرکشور در قالب گروهها به برگزاری مراسم و جشن های مختلف می پردازند و این روز را ارج می نهند .

وعده ما هر جمعه راس ساعت هفت صبح ضلع جنوبی پل آذر مقابل فرهنگسرای فرشچیان. برای شرکت در برنامه‌های رکابزنی تفریحی انجمن نیازی نیست که یک دوچرخه‌سوار حرفه‌ای باشید، کافیست تا در موعد مقرر با دوچرخه در محل حضور پیدا کنید. منتظر دیدار شما در جمعه این هفته هستیم.

آخرين جمعه هر ماه صرف صبحانه در كنار همركابان