معرفی کتاب -پارتیزانها و کبوترها - سامویل بکت

ساموئل بكت، نمايشنامه نويس، رمان نويس و شاعر معاصر ايرلندي در سال 1906 در دوبلين به دنيا آمد و در سال 1989 در پاريس از دنيا رفت. او كم گفت و در كم گفته‌ها و نوشته‌هايش به اصلي‌ترين مسائل انسان اشاره كرد: چيستي پديده‌ها، زبان و معنا، سكوت و صدا و مرگ و زندگي. او مرگ را در ذهني‌ترين شكل خود به صحنه برد و همزمان براي تداوم حضور عيني انسان در پهنه وجود، قهرمانانه جنگيد. شگفت است اما بكت، اين پرده‌دار انتزاعي‌ترين انديشه‌هاي هستي شناختي، اين ساقي سكوت، اين رمزآفرين واژه‌ها، پارتيزان پر شور نهضت مقاومت فرانسه در جنگ دوم جهاني بود. كتاب حاضر مي‌كوشد آثار و انديشه‌هاي اين اديب معاصر را به واسطه مقالات ذهني چند تن از استادان و پژوهشگران آثارش در ديد خوانندگان و علاقه‌مندان آثار بكت قرار دهد.

ترجمه دو مقالة «زندگي و زمينه‌ها» و «بكت و دكارتي» از كتاب ديويد پتي، «سه رمان و چهار نوول»، «صحنه‌هاي هويت» و «سرهاي مردگان» از كتاب جان پيلينگ و... . همچنين مقالة «ساموئل بكت» از ژان ژاك مايو، از جمله مطالب مهم اين كتاب هستند.

#کتاب_پارتیزان_و_کبوترها : مجموعه مقالات انتقادی در باب زندگی و آثار #ساموئل_بکت گردآوری و ترجمه : #بهروز_حاجی_محمدی #نشر_ققنوس      

وعده ما هر جمعه راس ساعت هفت صبح ضلع جنوبی پل آذر مقابل فرهنگسرای فرشچیان. برای شرکت در برنامه‌های رکابزنی تفریحی انجمن نیازی نیست که یک دوچرخه‌سوار حرفه‌ای باشید، کافیست تا در موعد مقرر با دوچرخه در محل حضور پیدا کنید. منتظر دیدار شما در جمعه این هفته هستیم.

آخرين جمعه هر ماه صرف صبحانه در كنار همركابان